2011 m. sausio 14 d., penktadienis

Nieko daugiau, tik šokoladas

Kakavmedžiai, iš kurių gaunamos kakavos pupelės, auga Lotynų Amerikoje, vėliau dėl didelės paklausos pradėti auginti Afrikoje. Jau prieš 2600 metų majai gėrė šokoladą, o į Europą šokoladą atvežė Kristupas Kolumbas.Dabartinį šokoladą XIX amžiuje sukūrė šveicaras Henri Nestle.1888 m. šokolado gamyba atkeliavo į Lietuvą, Kaune pradėjo veiklą pirmoji šokolado ir cukrinės konditerijos įmonė.
Šiek tiek istorijos, man labai patinka maisto produktų, patiekalų gaminimo atsiradimo kilmė:)Pasirodo ir šokoladas į Lietuvą atkeliavo palyginti nesenai. Keista, anksčiau nemėgau šokolado, o dabar mielai kasdien atsilaužiu. Gal mane tikrai paveikė ta nuostabioji Karūnos šokolado reklama. Jei reiktų rinkti geriausią reklamą, neabejotinai rinkčiau tik šią (kalbu apie reklamą, kur daili mergina atsilaužia gabalėlį šokolado, skamba nuostabi muzika ir ji panyra į svajones).Parašysiu dar vieną deserto receptą (tuoj mano blogas taps saldumynų blogu, nes vis dažniau atsiduria saldus receptukas:D)...suprantama juk savaitgalis. Turiu mielą tradiciją gaminti kažką saldaus savaitgalį, tarsi pažymint, kad laikas ilsėtis, atsipalaiduot.Mažos šventės, tradicijos, ritualai labai sveika gyvenime:)

Šokoladiniai putėsiai

100 gramų juodojo šokolado (geriau, kad būtų kuo daugiau kakavos)
3 kiaušiniai
šaukštas brendžio
šaukštas sviesto
apelsinų žievelės
du šaukšteliai cukraus
druskos

Sulaužome šokoladą ir su sviestu ištirpiname garų vonelėje. Įpilam kiaušinių trynius, brendį, cukrų, tarkuotą apelsino žievelę į šokolado masę ir išmaišom. Išplakame kiaušinių baltymus su žiupsneliu druskos. Po truputį, lėtai maišant sudedam išplaktus baltymus. Išpilstom putėsius į desertines ir ant viršaus dar užtarkuojam apelsino žievelės, skanu užpurškus plakto grietinėlės. Putėsius reiktų palaikyti šaldytuve bent valandą, nes jie gražiai sustingta.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą